WOMAN

Nem csak nőknek szól!

Albérletbe költözés!

Hamarosan eljön a szeptember és vele is a költözés ideje. Egyesek olyan szerencsés helyzetben vannak, hogy kollégiumba költözhetnek és talán a kollégium még jól is néz ki. Ám vannak olyanok is akik kénytelenek albérletet választani.

Úgy gondoltam, hogy megosztom személyes tapasztalataimat az albérletekről, hogy segítséget nyújtsak abban, hogy milyen szempontokat érdemes figyelembe venni annak érdekében, hogy zökkenőmentesen és nem utolsó sorban olcsón találjunk lakást!

Először is vegyük számba, hogy milyen költségekkel kell szembe néznünk egy lakás bérlésekor.
Kaució- Ez lehet akár három havi is pl. Budapesten, de a nagyobb egyetemi városokban általában egy havi kauciót kérnek. Ezt az összeget biztosíték gyanánt kell befizetni az esetleges rongálások, javítások miatt, illetve szerződés szegés esetén sem kötelesek visszaadni.
Bérleti díj- Ezt gondolom nem kell túlmagyarázni.
Rezsi- Közüzemi számlák, mint gáz, villany, távhő, víz
Közös költség- Ez a ház üzemi költségeit takarja, illetve annak takarítását, lift díját. Ez házanként különbözik.

Amit érdemes tudni :

Egyes lakásokban a közüzemi díjak általánydíjként fizetendők! Én azt mondom, hogy ebbe ne menjünk bele, mert, ha az előző lakó állandóan folyatta a vizet és év végi elszámoláskor nekünk kell a különbözetet fizetni, így azt mondom, hogy csak olyan helyre költözzünk, ahol havonta be lehet jelenteni a mérőórák állását.

Távhő: Jó tudni, hogy a távhő egész Magyarországon drága!!!
Rengeteget lehet spórolni, ha egyedi gázfűtéses, konvektoros lakásba megyünk.

A háznak saját gázkazánja van! NE!!! Ez is iszonyú drága tud lenni, az egyik ismerősömék MINDEN hónapban több, mint 20 ezer forintot fizetnek.

Közös költség: Ez a kategória nagyon változó!Jó ha tisztában vagyunk, azzal, hogy a panelprogramos házak közös költsége igen magas, akár 10-12,000 ft.


Szerződés:

Jó ha van szerződés, bár jól tudjuk, hogy a kiadó albérletek legalább 80%-a illegálisan van kiadva, tehát nem fizetnek utána adót. Minden esetre azért nem baj, ha van egy szerződésünk.
Főleg ha a főbérlő nem bír magával. Ilyenkor bátran fenyegessük meg, hogy az APEH nem örülne ennek. Biztosan nyugton marad az illető.

Végül véssük jól az eszünkbe! Ha kiveszünk egy albérletet, az a miénk, azt csinálunk benne, amit akarunk, kivéve, ha az szerződést nem szeg!

Ha szükséges CSERÉLJÜNK ZÁRAT! Egyes főbérlők előszeretettel járnak fel a kiadott lakásaikba, mikor az albérlők nincsenek otthon! Tapasztalatból beszélek!
Kerüljük el a konfliktusokat egy zárcserével!
Weblap látogatottság számláló:

Mai: 4
Tegnapi: 1
Heti: 4
Havi: 130
Össz.: 66 708

Látogatottság növelés
Oldal: Hasznos tanácsok albérlethez!
WOMAN - © 2008 - 2024 - woman.hupont.hu

Ingyen honlap és ingyen honlap között óriási különbségek vannak, íme a második: ingyen honlap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »